Bytový dům Parléřova 8 se nachází v bezprostřední blízkosti Pražského hradu na rozmezí Hradčan a Střešovic.

Projekt se začal připravovat v roce 2010, kdy vznikl nápad zrekonstruovat a přestavět původní funkcionalistickou budovu z třicátých let. To byla výzva nejen pro stavbaře, ale především pro samotné architekty, jejichž cílem všech bylo skloubit původní atmosféru budovy s požadavky současného moderního bydlení. Původní byty s prostornými terasami v horních patrech se vhodně doplňují s nově postavenými byty a ateliéry v prvním a druhém patře.

Funkcionalistická atmosféra na Vás dýchne již při vstupu do domu, je patrná hned na prostorných schodištích a chodbách vedoucích k jednotlivým bytům.

V 1. a 2. patře se nacházejí nově postavené bytové jednotky a ateliéry, dispozičně řešené jako 1+kk či 2+kk, jejichž uzpůsobení a standardy plně splňují potřeby moderního bydlení pro jednu či dvě osoby.

Ve 2. a především ve 3. patře se nachází prostorné, nově zrekonstruované bytové jednotky s terasami, ze kterých je výhled nejen na panorama Prahy, ale i do parku před domem.

U všech bytů je kladen důraz na praktičnost s respektem k původnímu architektonickému řešení.

V bytovém domě je díky atypické dispozici široký výběr z bytů od 1+kk po 3+1 se dvěma terasami, aby ti, kteří preferují moderní bydlení ve spojení s atmosférou funkcionalistické budovy, si mohli vybrat přesně takové parametry, které jim vyhovují.

Parkovací místa k jednotlivým bytům se nachází ve dvoře domu. Součástí rekonstrukce bylo i vytvoření nových sklepních kójí v suterénu budovy.